فردوسی خیابان ایرانشهر

کوچه قره گزلو ، پلاک 1 ، طبقه 4 ، واحد9

شبانه روزی

بصورت تمام وقت

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل به فردی گفته میشود که تخصص لازم را در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند در محلی که خانواده سالمند معین میکند؛ داشته باشد و به کلیه مسائل مرتبط سالمند تسلط کامل داشته باشد و یکی از عوامل موثر در استخدام پرستار ایجاد ارتباط و هماهنگی با سالمند میباشد. استخدام پرستار سالمند در منزل شامل خدمات درمانی نیز میشود و معمولا هزینه ی آن کمتر از بیمارستان و خانه سالمندان میباشد پرستار شخصی تفاوت بسیاری با پرستاری در بیمارستان دارد زیرا که مراقبت شدید تر و رسیدگی بیشتر وجود دارد و خود سالمند نیز ارتباط عاطفی بیشتری با خانواده خود در منزل دارد.موسسه پرستاری طپش  با داشتن بزرگترین پایگاه داده شامل پرستاران ، بهیاران و کمک بهیاران آموزش دیده و با تخصص در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند میتواند به شما در انتخاب بهترین پرستار کمک کند شما میتوانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در تماس باشید.

همین الان درخواست دهید

پرستاران سالمند در منزل اشخاصی هستند که :

 خدمات مراقبتی  را در منزل به سالمند ارائه میدهند و دیگر نیاز به اینکه به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه شود ندارند. پرستاران این مجموعه اشخاصی هستند که کار مراقبت و نگهداری از سالمند را با مهارت های خاصی انجام میدهند. خدمات قابل ارائه توسط پرستار بیمار و سالمند جزء خدمات غیر پزشکی بوده و شامل تهیه وعده های غذایی ، تمیز کردن ، حمام کردن ، نظافت فردی و… میباشد، این افراد دارویی تجویز نمیکنند اما میتوانند در ساماندهی یا یادآوری به بیمار درباره داروهای خود کمک کنند.

پرستار سالمند موسسه طپش

مزایای استخدام پرستار سالمند

مراقبت 24 ساعته از بیمار

یکی از مهمترین فواید استخدام پرستار را میتوان مراقبت ویژه یا اختصاصی از سالمند در منزل دانست زیرا خیلی از افراد به دلیل مشغله کاری یا تربیت فرزندان زمان یا توان کافی برای مراقبت از سالمند شان ندارند و این سبب میشود که پرستاری برای رفع این مشکل استخدام نمایند.

 

کاهش هزینه ها

شما با استخدام پرستار سالمند در منزل میتوانید از هزینه های گزاف کم کنید همچنین در حال حاضر هزینه ی مراقبت از سالمند در بیمارستان ها یا خانه سالمندان بسیار بالاتر از هزینه استخدام یک پرستار در منزل میباشد.

 

امنیت بالای سالمند

امنیت سالمند یکی از نقاط قوت پرستاری از سالمند در منزل است و این امنیت هم به معنای امنیت روحی و هم به معنای امنیت سلامتی سالمند میباشد زیرا زمانی که یک پرستار بصورت مداوم مراقب وضعیت سلامتی سالمند شما باشد میتوانید از سلامتی ایشان آسوده خاطر شوید. در صورتی که ما نمیدانید در خانه های سالمندان به اندازه کافی به سالمندتان رسیدگی میشود یا خیر.

 

تغذیه مناسب

در صورت داشتن پرستار در منزل میتوانید از اینکه سالمندتان تغذیه مناسبی دارد و اطمینان حاصل نمائید. همچنین غذای خانگی با دقت بیشتر و متناسب با شرایط جسمی سالمند تهیه میشود. در صورتی که ممکن است در خانه سالمندان یا بیمارستان ها غذایی نامتناسب با سلیقه سالمند به او بدهند و سالمند ناراضی باشد.

 

استخدام پرستار سالمند ، کودک ، بیمار
برای استخدام کافی است فرم استخدام را پر کنید

چگونه یک پرستار میتواند ارتباط خوبی با سالمندان داشته باشد

به دلیل این که نیاز های بیماران و محیط های درمانی آن ها متفاوت است ؛ نحوه ارتباط میان پرستار و سالمند به طور دقیق مشخص نشده است و راهکار های مختلفی را میتوان بکار برد و راهی که باعث قویتر شدن ارتباط بین سالمند و پرستار میشود  این است که سالمند احساس راحتی داشته باشد و به وی اهمیت بدهند ، سالمندان دوست دارندکه به آنان ارزش داده شود.

 خدمات پرستاری در منزل به سه دسته تقسیم میشود : پرستار سالمند ، کودک ، بیمار که این سه دسته از افراد آسیب پذیر جامعه تشکیل شده اند که با توجه به دلایلی نیاز به مراقبت های خاصی دارند؛ امروزه شاید افراد توانایی یا زمان لازم برای مراقبت از سالمند خود نداشته باشند در هر حالت شما نیاز دارید که از خدمات پرستاری متخصصان افراد دارای مهارت ، به عنوان پرستار در منزل استفاده کنید.

 استخدام پرستار سالمند باعث میشود که شما مسئولیت نگهداری از سالمند را از روی دوش خود بردارید تا هم آرامش خیال خودتان فراهم شود و همچنین سالمند شما نیز از خدمات بهتری بهره مند شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که باید مراقبین سالمند در نظر داشته باشند

کمبود شنوایی در سالمندان باعث میشود که کار پیچیده تر شده و ارتباط با بیماران سالمند که ناشنوا یا کم شنوا هستند خیلی سخت شود و بهتراست پرستار با نوشتن مشکلات سالمند همیشه اطلاعات کاملی از او داشته باشد و برای انجام امور مرتبط به مشکل نخورد. بیشتر کسانی که نیازمند پرستار میباشند. کسانی هستند که نیاز به یک همراه را در زندگی خود احساس می کنند و این خدمات به صورت 24 ساعته قابل ارائه میباشد کسانی که در سنین سالمندی میباشند و یا افرادی که از مشکلات روحی و حرکتی رنج میبرند افرادی هستند که نیاز مبرم تری به خدمات پرستاری دارند. همچنین بهتر است انتخاب پرستار را به خود افراد واگذار کنیم. در حال حاضر جمعیت سالمندان در مراکز درمانی در حال افزایش است و سالمندان بیشتر از همه ی افراد نیاز به مراقبت دارند. عدم توانایی در برقراری ارتباط صحیح با سالمند منجر به از دست رفتن روحیه و امید سالمندمیشود. عدم ارتباط درست و اصولی با بیماران مسن در مورد تغذیه باعث به وجود امدن عواقب ناگواری میشود. باید به این نکته توجه کرد که رژیم غذایی بر بیماری ها و بهبود شرایط جسمی سالمند اثر میگذارد علی الخصوص سالمندانی که در خطر سوء تغذیه میباشند.

وظایف پرستار سالمند

پرستار نقش مهمی در نگهداری و مراقبت از سالمند ایفا میکند برنامه ریزی مراقبت از سالمند ، از مصرف دارو گرفته تا رژِیم غذایی برعهده اوست؛ او مراقبت های لازم را به عمل آورده و پیشرفت بهبود سالمند را بررسی مینماید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد میکند او باید علائم حیاتی سالمند را بررسی کرده و دارو هایش را بدهد پانسمان هایش را عوض کند و وضعیت زخم هارا بررسی نماید. روحیه سالمندان با سن آنان رابطه مستقیمی دارد زیرا با افزایش سن ، سالمندان حساس تر میشوند و به دلیل اینکه در سنین سالمندی تسلط بر محیط کمتر میشود نیاز بیشتری به اطرافیان خود دارند استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل میتواند بهترین گزینه ی پیش رو برای تمامی افرادی باشد که با مشغله های فراوان در طول شبانه روز ، فرصت مراقبت از پدر و مادر پیر و کهنسال خویش را ندارند. حال اگر شما پرستاری را انتخاب کنید و کارهای درمانی و پزشکی سالمند را به او بسپارید باعث میشود که سالمند فکر سربار بودن نکند و شماهم به کار های روزمره خود برسید و هم سالمندتان از خدمات مفیدی بهره مند شده و شما هم زندگی لذت بخش تری داشته باشید.